They don`t really care about us.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre el .

In jos

Despre el . Empty Despre el .

Mesaj Scris de Miss.smoke11 Joi Sept 02, 2010 3:01 pm

Noni Răzvan Ene (n. 17 aprilie 1992, București) este un tânăr cântăreț român. A reprezentat România la festivalul european de muzică pentru copii Eurovision Junior Song Contest 2004, cu melodia Îți mulțumesc ('Thank you').

Este elev la liceul de muzică 'Dinu Lipatti' din București, unde studiază chitara clasică si pianul. Albumul sau de debut se intituleza ,,Iti multumesc" si cuprinde atat melodiile care i-au adus trofee la diferite festivale nationale si internationale, cat si melodii pe care le interpreteaza in concerte si spectacole. Printre melodiile de pa album se numara: Iti multumesc, Fata cu ochii verzi, Sansa e de partea mea, Fete peste tot si multe altele.


Noni este un baiat roman care are un talent deosebit.El a castigat multe premii atat in romania cat si in alte tari.

Nume: Noni Razvan Ene Data nasterii: 17 aprilie 1992 Ocupatie: elev în clasa a XI-a la Liceul de muzica "Dinu Lipatti" Bucuresti, unde studiaza canto clasic si în secundar pianul. Hobby-uri: Jocurile pe calculator, canto si calatoriile Profesor: dl. Cornel Fugaru ( http://www.cfugaru.ro/) Cântãreti preferati: Celine Dion, Whitney Houston si Marcel Pavel

Activitate si premii :

2009 12 august Am debutat pe scena Festivalului Callatis 2009 live cu melodia Unbreakable impreuna cu trupa de dansatori formata din Mayo,Valy,Gege si Razvan 2008 18-20 mai 2008 Am obtinut Premiul Uniunii Compozitorilor și Muzicologilor din România la Festivalul George Grigoriu editia a IV -a 2008 am ocupat locul I la Festivalul de Muzica si Dans "Orpheus Italy" desfasurat in perioada 1-8 aprilie. 2007 6 .12.- locul 3 la festivalul de creatie "Sarbatorile de iarna Romania Actualități" – ediția a II-a cu piesa "Prima dragoste de ajun" compozitor Ovidiu Komornyik text ZoeAlecu 2007 - din 14 iulie sunt in juriu la noua emisiune concurs
Miss.smoke11
Miss.smoke11
Admin. =]
Admin. =]

Mesaje : 187
Data de înscriere : 02/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Iasi

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum